kop
16 دی 1401 - 16:16

‎چادر زنان پرچم مبارزه با خطرناک‌ترین نوع تهاجم دشمن است

‎بوشهر- امام جمعه دشتی گفت: چادر زنان پرچم مبارزه با خطرناک‌ترین نوع تهاجم دشمن، یعنی تهاجم فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دشتی با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم از مادران و همسران شهدا اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بسیار مهم حضرت ام‌البنین (س)، توجه به‌زمان و مسائل مربوط به‌آن است.

وی اضافه کرد: حضرت ام البنین پس از واقعه عاشورا، از مرثیه‌خوانی و نوحه‌سرایی استفاده کرده تا ندای مظلومیت کربلاییان را به‌گوش نسل‌های آینده برساند.

‌امام جمعه دشتی بیان کرد: این بانوی بزرگوار در پرستاری از فرزندان حضرت زهرا (س) چیزی کم نگذاشت و در کنار انجام وظایف همسری و مادری، همه خصایص یک بانوی تراز مکتب الهی را در وجود خود متجلی ساخت تا آنجا که برای همیشه تاریخ همسران و مادران شهدا، درس صبر و ایستادگی، ایثار و تبعیت از ولایت را از حضرت ام‌البنین (سلام‌الله‌علیها) هدیه گرفته‌اند.

وی افزود: تربیت پیروان صالح و راستین برای انقلاب اسلامی مرهون نقش‌آفرینی مادران شهدا است، از این رو مادران صبور شهدا، ام‌البنین‌های عصر حاضر در ایران اسلامی هستند.

زاهددوست ادامه داد: سیره و روش حضرت ام‌البنین (س) که مزین به‌دو ویژگی مهم صبر و فداکاری است الگوی ارزنده‌ای برای زنان جامعه امروز ما است تا برای تربیت نسل آینده از این مرام ماندگار پیروی کنند.

‎وی با اشاره به حضور پیکر مطهر شهید خوشنام در مصلی جمعه خاطرنشان کرد: مردم شهرستان دشتی و شهر خورموج امروز هم در مصلای جمعه میهمانی عزیز داشتند و درود بر شما که حال دلتان شهدایی است.

امام جمعه دشتی گفت: امروز من و شما یک بار دیگر اعلام می‌کنیم الگوی واقعی ما ملت ایران این شهدا هستند نه چند تا سلبریتی سست ایمان و فریب خورده. ما با شهدا عهد می‌بندیم در راه شما استوار و ثابت قدم باشیم و مدافع آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

وی خطاب به شهدا بیان کرد: اگر شما در وصیت نامه‌هایتان دغدغه مند دژ مستحکم ولایت فقیه هستید بدانید که ما به قیمت جان از این یادگار امام و اسلام دفاع می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم گردی بر صورت خورشید انقلاب بنشیند و اگر شما نگران عفت و حجاب زنان و ناموس جامعه بودید با شما عهد می‌بندیم حافظ میراث حضرت زهرا باشیم.

حجت‌الاسلام زاهددوست با اشاره به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دست رضاخان تاکید کرد: مقوله عفاف و حجاب حاصل بروز و ظهور عملی دو فضیلت «حیا» و «غیرت» است. این دو از نشانه‌های اصلی ایمان است و بدون آن ایمان معنایی ندارد.

‎وی ادامه داد: با وجود تخریب گسترده علیه حجاب و عفاف، موج حجاب‌خواهی زنان در غرب، واقعیتی غیرقابل انکار است؛ تصویب قانون منع حجاب در کشور به‌اصطلاح مهد دموکراسی، یعنی فرانسه تنها یکی از اقرارهای عملی نظام سرمایه‌داری به این حرکت به‌شدت رو به رشد زنان در غرب است.

‌امام جمعه دشتی اظهار داشت: مبارزه با حجاب و عفاف به بهانه آزادی، بزرگ‌ترین و ننگین‌ترین دروغی است که شیطان و جنود او در دنیای امروز رواج داده‌اند. حجاب در و دیوار مستحکمی است که دزدان نتواند شرف و آبروی زنان را به یغما ببرند.

وی تصریح کرد: مگر کسی به نام آزادی، در خانه‌اش را باز می‌گذارد یا دیوار خانه و باغش را خراب می‌کند که زنان و بانوان ما به نام آزادی حجاب خود را بردارند؟ ممکن است انسان پابرهنه‌ی بدون کفش آزادتر باشد، اما تیغ‌ها و خارها چنان به پاها آسیب می‌رسانند که از نعمت پا و قدرت راه رفتن محروم می‌شود.

‌امام جمعه دشتی ادامه داد: مدافعین حرم آل الله، تنها آن عزیزانی نیستند که جوار حرم حضرت زینب سلام الله علیها با جنود اسلام آمریکایی‌در جنگند، بلکه بانوان محجبه‌ای که در خط مقدم دفاع از حریم حضرت زینب سلام الله علیها، مجاهدت دارند نیز به این شرف شریف مفتخرند.

وی با بیان اینکه زینب کبری (س) عفیفه‌ای است که در راه عفتش عباس می‌دهد نخ معجر نمی‌دهد افزود: اگر امروز شیرمردانی داریم که مدافع حرم حضرت زینب‌اند، شیرزنانی هم داریم که مدافع حریم حضرت زینب‌اند.

زاهددوست تاکید کرد: زینب کبری سلام الله علیها «حرمی» دارد و «حریمی». حریم حضرت، حریم عفاف و حرمت حجاب اسلامی است. قطعاً اجر شیرزنان مدافع حریم، کمتر از ارزش کار شیرمردان مدافع حرم نیست.

‎وی با بیان اینکه ‎چادر، پرچم مبارزه با خطرناک‌ترین نوع تهاجم دشمن، یعنی تهاجم فرهنگی است خاطرنشان کرد: یکی از مراجع معظم تقلید، فرموده بود: «امروز چادر بانوان از عبای من با ارزش‌تر است، چراکه بانوان با حفظ حجاب برتر خود، مروج دین اسلام هستند.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 958648