kop
29 آذر 1401 - 11:23

زنان با تاسی از حضرت زهرا (س) مروج عفاف و حجاب باشند

بوشهر- رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: زنان با تاسی از حضرت زهرا (س) مروج عفاف و حجاب باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، خدیجه گرشاسبی صبح سه‌شنبه در جمع اعضای شورای شهر بوشهر اظهار داشت: بخش‌های از هیاهوی رسانه‌های بیگانه در این سه ماه گذشته حول محور دفاع از حقوق زنان و آزادی زنان بود در حالی که بیشترین نقض حقوق زنان در کشورهایی بوده که طراح و لیدر این جنجال‌های پوچ بوده اند.

وی اضافه کرد: در رأس آن رژیم سرمایه داری آمریکا است که در کشورشان هیچ اهمیتی برای حقوق زنان و دختران ندارند. زنان در آن کشور و برخی دیگر کشورهای حامی آشوب‌ها هیچ گونه جایگاهی جز تجاوز و نقض آشکار حقوق و جایگاه زن ندارند.

گرشاسبی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با شیطنت‌های خاص خود در حال آلوده کردن ذهن پاک فرزندان و جوانان این انقلاب هستند و قصد آنان براندازی نظام است اما باز هم مثل همیشه شکست خوردند و جوانان آگاه ما دست رد به سینه دشمنان نظام زدند.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر بوشهر تاکید کرد: ما زنان وظیفه داریم با بیداری و تاسی از اسوه و الگوی زنان جهان حضرت زهرا (س) ونیز به پیروی از فرمایشات حضرت امام و مقام معظم رهبری مسیر راه خود قرار دهیم.

وی گفت: با کمک دستگاه‌های فرهنگی متولی پویش عفاف و حجاب باید در قالب حمایت از حجاب اسلامی همراه با برنامه ریزی در سایه همفکری و وحدت در سطح جامعه راه اندازی شود و به دشمنان اسلام نشان داد که حجاب و عفاف نه تنها باعث حصر و مهجوریت زنان مسلمان نخواهد شد بلکه باعث حضور آنان در صحنه‌های مهم علمی - اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های متولی ارشادی، تربیتی و مسئولین فرهنگی و مدیران سازمان‌های متولی امر همراه با اصحاب رسانه بویژه در مدیریت شهری موظفیم در جهت حمایت و حفظ ارزش‌های الهی که خود افتخار و عزت زنان و مردان در بر خواهد داشت برنامه ریزی کنیم.

گرشاسبی افزود: می‌طلبد که برای آشنا کردن جوانان و دختران امروز و مادران فردای این سرزمین با محتوای این امر مهم، تلاشی مضاعف کرده و فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند انقلاب ایران به زنان چنان ارزشی بخشید که در هیچ تاریخی زنان این قدر موفقیت و ارزش نداشتند.

وی گفت: به عنوان نماینده مردان وزنان غیور شهرم در شورای اسلامی شهر می گویم که این مردم خود دلبسته و پایبند به این انقلاب و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی هستند و همه خواستار اجرای روش‌های قانونی عفاف و حجاب متناسب با شأن بانوان ما با جنبه‌های اجتماعی فرهنگی که حفظ ارزش‌های اسلامی است، هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 921599